Čepice z Elen Baby a Elen Baby Batik

Ahoj,

 

dneska Ti přináším návod na tuto krásnou čepici z příze Elen Baby a Elen Baby Batik. Příze mi vyšla na dvě čepice a u jedné jsem z batikovaného klubíčku udělala ještě i bambuli.

 

IMG_20220111_102720-03

Co budeš potřebovat

Vybírej takové barvy, které jsou k sobě kontrastní, aby pěkně vynikly. Čepička se Ti bude ze začátku trošku vlnit, ale to nevadí, po chvilce se to srovná. Celkem se háčkují 3 typy různých sloupků, proto i v průběhu háčkování se čepice bude trochu natahovat a pak zase  stahovat. Návod je napsaný pro věk cca 3,5 let a pro 5,5 let (51 cm, volnější). Vše je orientační, záleží, jaký háček použiješ, jak moc (ne)utahuješ i jestli použiješ stejnou přízi. Pokud si nebudeš vědět rady, natočila jsem i video, které najdeš na mém YouTube kanále tady.

Použité zkratky

MK - magický kruh
V - 2 sloupky do jednoho oka
ŘO - řetízkové oko
KS - krátký sloupek
DS - dlouhý sloupek
Pecička - nahodit na háček, jet pod obě nitě, podebrat přízi a vytáhnout, znovu nahodit, pod obě nitě, podebrat přízi a vytáhnout, nahodit a protáhnout všemi očky na háčku
Č - černá barva (děláš s ní jen KS)
B - batikovaná barva
 
Čepička je vždy ukončena PO do 1.sloupku dané řady.  Při jeho dělání i měníš barvu pro následující řadu (pouze první a druhá řada je v černé barvě). Pokud chceš mít rovný šev, je nutné dodržovat zásady pro rovný šev, jinak ti půjde šuro tak jako mě ve videu. 
 
1Ř (Č): MK a 11 KS
2Ř (Č): V KS (22 KS)
3Ř (B): DS, V (33 DS)
4Ř (Č): KS dokola (33 KS)
5Ř (B): Do každého KS z předchozí řady pecku+ŘO
6Ř (Č): KS, KS, V (44 KS) - KS děláš do pecky
7Ř (B): DS, DS, DS, V (55 DS)
8Ř (Č): KS, KS, KS, KS, V (66 KS)
9Ř (B): Do každého KS z předchozí řady pecku+ŘO
10Ř (Č):  KS, KS, KS, KS,  KS, V (77 KS)
11Ř (B): DS, DS, DS, DS, DS, DS, V (88 DS) - Tady na posledy přidáváme pro velikost 3,5let
12Ř (Č): KS (88KS) - pro větší velikost jsem přidala ještě 8 sloupků a zdvojila jsem vždy 11. sloupek
13Ř (B): Do každého KS z předchozí řady pecku+ŘO
14Ř (Č): KS
15Ř (B): DS
16Ř (Č): KS
stále opakujeme řady 13-16, dokud nemáme čepičku dostatečně dlouhou. Vždy jsem končila černou barvou a krátkými sloupky, protože jsem chtěla, aby mi to čepičku pěkně stáhlo.
U menší čepice jsem dělala od posledního rozšíření celkem 15 dalších řad, u větší 18 (má ale menší lem).
 
Teď se háčkuje lem pouze černou barvou a střídají se přední a zadní reliéfní dlouhé sloupky. Pokud bys chtěla čepičku více stáhnout, můžeš si vzít menší háček nebo dělat reliéfní polodlouhé sloupky.
 
Potom už jen zapracuješ konce, přidáš bambuli a ozdobíš podle libosti nebo si ji necháš jenom tak. Jednu bambuli jsem použila již kupovanou, kterou u nás najdeš tady. Druhou jsem vyrobila ze zbývající vlny, takže jsme batikovanou přízi 100% spotřebovala:-). Obě jsou krásné, typově jiné, záleží komu se co líbí a hlavně, co se bude líbit obdarovanému.
 
Budu moc ráda, pokud mi svůj výrobek pošleš e-mailem nebo třeba zprávou přes facebook a já ji přidám do sekce Vaše tvoření. A až se budeš svým dílem chlubit na sociálních sítích, nezapomeň mě prosím označit #fajneklubka. Návod je určený pouze pro osobní využití.
 
 
A teď už s chutí do toho, Blanka
 
 
 
 
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení