Čepice z Elen Baby a Elen Baby Batik

Ahoj,

 

dneska Ti přináším návod na tuto krásnou čepici z příze Elen Baby a Elen Baby Batik. Příze mi vyšla na dvě čepice a u jedné jsem z batikovaného klubíčku udělala ještě i bambuli.

 

IMG_20220111_102720-03

Co budeš potřebovat

Vybírej takové barvy, které jsou k sobě kontrastní, aby pěkně vynikly. Čepička se Ti bude ze začátku trošku vlnit, ale to nevadí, po chvilce se to srovná. Celkem se háčkují 3 typy různých sloupků, proto i v průběhu háčkování se čepice bude trochu natahovat a pak zase  stahovat. Návod je napsaný pro věk cca 3,5 let a pro 5,5 let (51 cm, volnější). Vše je orientační, záleží, jaký háček použiješ, jak moc (ne)utahuješ i jestli použiješ stejnou přízi. Pokud si nebudeš vědět rady, natočila jsem i video, které najdeš na mém YouTube kanále tady.

Použité zkratky

MK - magický kruh
V - 2 sloupky do jednoho oka
ŘO - řetízkové oko
KS - krátký sloupek
DS - dlouhý sloupek
Pecička - nahodit na háček, jet pod obě nitě, podebrat přízi a vytáhnout, znovu nahodit, pod obě nitě, podebrat přízi a vytáhnout, nahodit a protáhnout všemi očky na háčku
Č - černá barva (děláš s ní jen KS)
B - batikovaná barva
 
Čepička je vždy ukončena PO do 1.sloupku dané řady.  Při jeho dělání i měníš barvu pro následující řadu (pouze první a druhá řada je v černé barvě). Pokud chceš mít rovný šev, je nutné dodržovat zásady pro rovný šev, jinak ti půjde šuro tak jako mě ve videu. 
 
1Ř (Č): MK a 11 KS
2Ř (Č): V KS (22 KS)
3Ř (B): DS, V (33 DS)
4Ř (Č): KS dokola (33 KS)
5Ř (B): Do každého KS z předchozí řady pecku+ŘO
6Ř (Č): KS, KS, V (44 KS) - KS děláš do pecky
7Ř (B): DS, DS, DS, V (55 DS)
8Ř (Č): KS, KS, KS, KS, V (66 KS)
9Ř (B): Do každého KS z předchozí řady pecku+ŘO
10Ř (Č):  KS, KS, KS, KS,  KS, V (77 KS)
11Ř (B): DS, DS, DS, DS, DS, DS, V (88 DS) - Tady na posledy přidáváme pro velikost 3,5let
12Ř (Č): KS (88KS) - pro větší velikost jsem přidala ještě 8 sloupků a zdvojila jsem vždy 11. sloupek
13Ř (B): Do každého KS z předchozí řady pecku+ŘO
14Ř (Č): KS
15Ř (B): DS
16Ř (Č): KS
stále opakujeme řady 13-16, dokud nemáme čepičku dostatečně dlouhou. Vždy jsem končila černou barvou a krátkými sloupky, protože jsem chtěla, aby mi to čepičku pěkně stáhlo.
U menší čepice jsem dělala od posledního rozšíření celkem 15 dalších řad, u větší 18 (má ale menší lem).
 
Teď se háčkuje lem pouze černou barvou a střídají se přední a zadní reliéfní dlouhé sloupky. Pokud bys chtěla čepičku více stáhnout, můžeš si vzít menší háček nebo dělat reliéfní polodlouhé sloupky.
 
Potom už jen zapracuješ konce, přidáš bambuli a ozdobíš podle libosti nebo si ji necháš jenom tak. Jednu bambuli jsem použila již kupovanou, kterou u nás najdeš tady. Druhou jsem vyrobila ze zbývající vlny, takže jsme batikovanou přízi 100% spotřebovala:-). Obě jsou krásné, typově jiné, záleží komu se co líbí a hlavně, co se bude líbit obdarovanému.
 
Budu moc ráda, pokud mi svůj výrobek pošleš e-mailem nebo třeba zprávou přes facebook a já ji přidám do sekce Vaše tvoření. A až se budeš svým dílem chlubit na sociálních sítích, nezapomeň mě prosím označit #fajneklubka. Návod je určený pouze pro osobní využití.
 
 
A teď už s chutí do toho, Blanka
 
 
 
 
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.