DOVOLENÁ, objednávky budou odeslány po 22.7.

Anglické názvy, značky a symboly použité při háčkování

Krásný den,

 

na základě Povídání u kafíčka s Bandorkou jsem pro Vás připravila článek, který má za cíl pomoci všem, kteří by chtěli háčkovat podle anglických návodů, ale nevyznají se v jejich zkratkách a symbolech. Přemýšlela jsem, jak ho pojmout, abych nepsala o něčem, co už tu je. Proto jsem se rozhodla, že zapátrám na internetu a Pinterestu a dám Vám tady odkazy na stránky nebo obrázky, které tuto tématiku obsahují. 

Na začátku je důležité, abyste věděli, podle jaké angličtiny budete háčkovat. Britská (UK) a americká (US) má spoustu zkratek stejných, ale jsou tam i odlišnosti, které by mohly ve výsledku udělat velkou paseku, tak na to myslete. Prvně začnu se stránkami, které v sobě obsahují češtinu.

 

Na stránkách DROPS  najdete slovník pojmů, se kterými se při háčkování a pletení můžete setkat. Jsou zde pouze názvy, nikoliv zkratky nebo značky, ale zase obsahuje terminologii pro 17 jazyků. Můžete ho tedy využít u návodů anglických, německých, ruských aj.

Rosniččino háčkování nabízí pro začátečníky přehledně české zkratky a symboly, po kterých následují základní zkratky a slova v angličtině.

Anglické zkratky a značky najdete zpracované v přehledné tabulce na stránkách Super rodiny

Poslední české stránky, které Vám tady nabídnu, jsou Help for english. Najdete zde anglické pojmy, které byste při háčkování mohli využít. Dále budou následovat zahraniční odkazy, kde nenajdete české názvy, přesto si myslím, že Vám mohou hodně pomoci.

 

U Nick is home made crafts najdete tabulku, která obsahuje háčkovací výrazy jak v angličtině, tak i v jiných jazycích. Čeština tu sice není, ale polština je jí velice podobná (alespoň nám ostravakum :-)) 

Velice pěkná stránka, která obsahuje anglické zkratky a symboly je My crochet pattern. Myslím si, že symboly hodně napoví a na zbytek (nebo alespoň na většinu) byste měli najít odpověď v dalších odkazech. 

Na Ravelry přehledně sesumírovala značky a symboly Estherkate.

Úplně základní symboly naleznete i v tomhle článku.

Na konci najdete některé obrázky z jednotlivých odkazů. Pár jich je bohužel bez zdroje, již jsem je měla dříve stáhnuté a nepodařilo se mi je znovu dohledat (pokud víte majitele, napište mi ho, prosím, a doplním ho).

 

Doufám, že Vám článek pomůže a usnadní háčkování podle anglických návodů.

 

Mějte se pěkně, Blanka 

 

 

 

 

 

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.